Filtry
Znaleziono 2 towarów
Materiał:
Producent:

Kamizelki odblaskowe

Wyświetlano 2 towarów z 2
Pokazać: lista
21

Nr kat.: 000-016-0002

Kolor: Pomarańczowy

Materiał: Poliester

Producent: Lavita

21

Nr kat.: 000-016-0001

Kolor: Żółty

Materiał: Poliester

Producent: Lavita

Czasami, podczas jazdy, kierowca musi wydostać się z samochodu na jezdnię. Ta akcja może być dość niebezpieczna, szczególnie jeśli jesteś na torze o dużym natężeniu ruchu, a jeśli taka potrzeba pojawia się w ciemności, niebezpieczeństwo czasami wzrasta. Należy pamiętać, że kierowca powinien być wyraźnie widoczny dla innych użytkowników drogi. Dlatego przed tym jak wyjść z samochodu, musisz nosić kurtkę sygnalizacyjną. W ten sposób będziesz mógł zabezpieczyć się przed wypadkami.

Odblaskowa kamizelka to rodzaj kombinezonu, który ma jasny kolor i elementy odblaskowe, dzięki czemu nawet w środku nocy każda osoba staje się łatwa do rozpoznania. Najczęściej sprzedawano kamizelki w takich kolorach:

  • kamizelka odblaskowa żółta;
  • kamizelka alarmowa pomarańczowa;
  • kamizelka odblaskowa czerwona;
  • kamizelka w kolorze kwasowo-zielonym.

Oprócz kierowców samochodów kamizelka ostrzegawcza musi być oczywiście noszona przez innych użytkowników dróg (motocyklistów, rowerzystów itd.), którzy niestety często popadają w wypadek, ponieważ nie są widoczni na drodze. Należy zauważyć, że kombinezony różnią się nie tylko kolorem, ale także pod względem takich wskaźników:

  1. rodzaj użytego materiału;
  2. klasa ochrony.

Drugi niuans jest niezwykle ważny, ponieważ na jego charakterystykach określa się stopień zdolności odbijania światła. Największy współczynnik odbicia światła, mają kamizelki odblaskowe trzeciej klasy. Najczęściej używane są przez pracowników zakładów użyteczności publicznej, którzy pracują na jezdni. Jeśli kamizelka odbijająca światło jest wykonana jakościowo, może być użyta jako odzież, nawet jeśli jej klasa ochronna będzie drugiej klasy.

Dla kierowców i rowerzystów najistotniejszy jest wybór kamizelek drugiej klasy. Taki poziom ochrony wystarczy, aby bezpiecznie znaleźć się na jezdni, tym bardziej cena kamizelki odblaskowej drugiej klasy jest znacznie mniejsza niż w przypadku trzeciej.

Przed zakupem kamizelki odblaskowej w Warszawie lub innym mieście w Polsce należy zwrócić uwagę na szerokość pasków sygnalizacyjnych. Minimalna szerokość to 5 centymetrów, jeśli paski są mniejsze, będą ledwo zauważalne, dlatego praktycznie nie ma sensu z takiej kamizelki.

Kupić kamizelkę sygnalizacyjną w Polsce trzeba na naszej stronie internetowej, ponieważ cena kamizelek odblaskowych mamy jedną z najniższych.

Bądź ostrożny i uważny na drodze!

Czytać więcej